20-te Urodziny Szkółki Narciarskiej MILENIUM

Sezon 2017 był niezmiernie szczególny dla Szkółki Narciarskiej Milenium. To już 20 sezon, podczas którego organizowane są nasze obozy. W tym czasie udało się nam zarazić pasją do narciarstwa tysiące osób. Rozwój i postępy większości z nich, możemy obesrwować z roku na rok, co napawa nas niezmierną dumą.  Dziękujemy wszystkim “stałym klienom”, przyjaciołom i “Milenijnej rodzinie” za wszytkie te lata i zapraszamy na kolejny turnusy!

Poniżej treść artykułu z Wiadomości Nasze Miasto.

“Przez kolbuszowską szkołę przewinęło się 4,5 tys. narciarzy. Szkoła Narciarska „Milenium” działa w Kolbuszowej już od dwudziestu lat.

– Nasze turnusy cieszą się z każdym rokiem coraz większą popularnością. Najbliższe szkoły narciarskie znajdują się w Rzeszowie, Dębicy i Łańcucie. Szkoła Narciarska „Milenium” w Kolbuszowej jest nierzadko jedyną okazją, by dzieci i całe rodziny z powiatu kolbuszowskiego mogły pojechać w zimie na stok – tłumaczy Grzegorz Gębarowski.

Szkoła działa od 1998 r. Na pomysł organizowania wyjazdów na narty z możliwością nauki jazdy wpadli nauczyciele wychowania fizycznego i jednocześnie instruktorzy narciarstwa: Grzegorz Gębarowski, Maciej Cichoń i Witold Serafin.

– Pierwszy wyjazd zorganizowaliśmy do Szczawnicy. Wtedy wyjechała z nami niewielka grupa dzieci. W sumie przeszkoliliśmy wtedy 21 osób. W tym roku w Jubileuszowych Otwartych Mistrzostwach Kolbuszowej w Slalomie Gigancie o Puchar Burmistrza wystartowało aż 298 zawodników. Nie tylko z Kolbuszowej, ale też z wielu innych polskich miast – zwraca uwagę G. Gębarowski.

Szkoła ma własną wypożyczalnię sprzętu. Jest tu ok. 80 par nart i butów narciarskich. Nie brakuje również różnego rodzaju sprzętu potrzebnego do nauki jazdy na nartach.

– Przez 20 lat ok. 4500 nowych narciarzy przewinęło się przez SN „Milenium”. Współpracuje z nami ok. 20 instruktorów. Poza tym w kadrze instruktorskiej mamy sześcioro wychowanków, którzy przygodę z nartami zaczynali właśnie w naszej szkółce – podkreśla G. Gębarowski. “

Oryginalny tekst znajdziesz tutaj.