O nas w kilku słowach

Jesteśmy gupą pasjonatów sportów zimowych i naszą misją jest zarażać tą pasją kolejne pokolenia.

Wszystko zaczęło się w 1998 roku, kiedy w małej miejscowości Kolbuszowa, położonej nad Nilem, trójka nauczycieli wychowania fizycznego – Grzegorz, Maciej i Witold, postanowiła zorganizować wyjaz na narty…

Kadra

GRZEGORZ GĘBAROWSKI


Kierownik. Jeden z założycieli Szkółki Narciarskiej Milenium. Poza sezonem nauczyciel W-F, miłośnik narciarstwa, żeglarstwa i piłki nożnej.

MACIEJ CICHOŃ


Jeden ze współzałożycieli Milenium i organizatorów obozów. Gwarantuje dobór odpowiedniego sprzętu z Milenijnej wypożyczalni i administruje FB. Nauczyciel W-F.

PRZEMEK BUDZIŁO


Jeden z Krakusów w Kadrze. Współpracuje z Milenium od 2005 roku. 

MARCIN GRABCZYŃSKI


Z Milenium conajmniej od 2004, a czuje się jakby od urodzenia. Jego hobby to samochody, góry, nurkowanie, narty, a ostatnio capoeira. Prywatnie od zawsze wielki fan STAR WARS!

AGNIESZKA DUDEK


Tłumacz języka angielskiego. Z Milenium od 2005 roku.

PIOTR DUDEK


Mieszka w Krakowie, współpracuje z Milenium od 2005 roku.

MARCIN FUTYMA


Rehabilitant z zawodu. Z Milenium od 2006 roku.

MARCIN WASYLEWSKI


Prywatnie pracownik naukowy. Instruktor narciarstwa w Milenium od 2010 roku.

PAWEŁ DACYL


Nauczyciel wychowania fizycznego w szkołach średnich w Jaśle. Ratownik grupy beskidzkiej GOPR. Z Milenium od 2010 roku.

MAREK JANUSZ


Nauczyciel W-F z Tarnowa. Współpracuje z Milenium od 2012 roku.

MATEUSZ CHMIELOWIEC


Wychowanek klubu. Instruktor Milenium od 2010 roku.

RENATA DUSZKIEWICZ


Większość roku księgowa. Zimę zawsze planuje z Milenium, wychowanka klubu.

MARCIN MIŁOŚ


Współpracuje z Milenium od 2012 roku. Miłośnik japońskich drzewek. 

MAKSYMILIAN STARZEC


Jedno z Milenijnych dzieci. Wychowanek Szkółki, teraz Instruktor. Autor pracy dyplomowej której tematem jest wpływ Szkoły Narciarskiej Milenium na rozwój sportów zimowych w powiecie Kolbuszowskim

 .

Historia

1998
Pierwszy obóz - Szczawnica

Pierwszy obóz. Grupa 24 uczestników z SP nr 2 i SP nr 1 pod opieką instruktorów:
– Grześka Gębarowskiego
– Maćka Cichonia (wuefiści z Dwójki)
– Witka Serafina (nauczyciel wf z Jedynki) wyjeżdża di Szczawnicy.
Dzieci stawiają pierwsze kroki na nartach u stóp Palenicy. Po dwóch dniach już zjeżdżają ze stoku Jaworki. Mróz ( -25 st. C ) nie zachęca zbytnio, ale nie jest też przeszkodą. Nie zraża nikogo fakt, że mieszkamy w dwóch odległych budynkach, a stołówkę mamy w jeszcze innym. Turnus kończy się mistrzostwami w slalomie, a za tyczki slalomowe służą… kijki narciarskie.

1999
Drugi obóz - Szczawnica

Pierwszy obóz wypadł tak dobrze, że organizowane są już dwa turnusy. Na pierwszym uczą się młodsi (podstawówka, 30 uczniów), a na drugim 30 licealistów.Są też dorośli, którzy razem z dziećmi stawiają pierwsze (lub drugie) kroki na nartach. Zamieszkaliśmy w Domu Wczasowym „Maria”. Uczestników podzielono na trzy grupy: dwie początkujące, jedna zaawansowana (to ci, którzy nauczyli się jeździć rok wcześniej). Naukę doskonaliliśmy na Jaworkach, Szafranówce i Palenicy.

2000
Odkrywamy Krynicę

Pierwszy wyjazd do Krynicy.
Stoki Szczawnicy nie są już tak atrakcyjne, by zadowolić naszych
wytrawnych narciarzy. Mieszkamy w DW Tryumfy. Jest nas 80 (na dwóch turnusach). Ten dom wczasowy dysponuje dwoma budynkami: w jednym mieszkają dzieci wraz z opiekunami, a drugi zajmują dorośli, których też z roku na rok przybywa. Ze względu na gorsze warunki śniegowe w Krynicy, narciarstwo doskonalimy na stokach w Tyliczu. Tu też organizowane są na zakończenie każdego turnusu mistrzostwa w slalomie-gigancie. Bramki są już profesjonalne, ale czas mierzymy ręcznie. W tym samym roku zostaje założony Gimnazjalny Klub Sportowy Milenium przy Gimnazjum nr 2 w Kolbuszowej. Przy tym Klubie organizowane są wszystkie kolejne obozy narciarskie.

2001
Kamizelki

Relacja uczestniczki obozu – artykuł Asi Ożóg, który ukazał się regionalnej gazecie – Przeglądzie Kolbuszowskim.

„Podczas ferii w przepięknej Krynicy zostały zorganizowane dwa turnusy narciarskie, przez Uczniowski Klub Sportowy „Dwójka” przy Szkole Podstawowej nr 2 i Gimnazjalny Klub Sportowy przy Gimnazjum nr 2 w Kolbuszowej. Nad przygotowaniem turnusów i podczas ich trwania czuwali nauczyciele wychowania fizycznego: Grzegorz Gębarowski, Maciej Cichoń i Witold Serafin….

Czytaj więcej

2002
Tyczki

Już 50 osób jest chętnych na każdy turnus. Zdecydowana większość wyjeżdżających to zaawansowani. Klub zakupił tyczki slalomowe i zaczynamy naukę jazdy sportowej.
Praca trenerów przyniesie szybkie efekty: nasi wychowankowie zajmują || miejsce w | edycji Podkarpackiej Ligi Dzieci Szkolnych w Narciarstwie Alpejskim.

A co w Krynicy ? Turnusy kończą się mistrzostwami w slalomie gigancie, organizowanym tym
razem w pełnym profesjonalizmem: Elektroniczny pomiar czasu, bramki gigantowe. Na mistrzostwa zjeżdżają specjalnie kolbuszowianie – seniorzy, by walczyć o Puchar Burmistrza Miasta
Kolbuszowej.

2003
Gips

W tym roku nie tylko szczęśliwi drogiego sprzętu mogą jeździć na obozy narciarskie. W naszym Gimnazjum rusza wypożyczalnia sprzętu, a opłaty są naprawdę symboliczne. Chętnych na zimowisko jest więcej niż miejsc w Tryumfach. Uczestnicy to nie tylko kolbuszowianie, zapisują się również narciarze z Rzeszowa, Stalowej Woli, Tarnobrzegu, Nowej Dęby, Mielca. Nasz instruktor — Grzesiek Gębarowski ulega wypadkowi (łamie nogę jeżdżąc na nartach w Krynicy) na tydzień przed obozem. Zaczynają się nerwowe poszukiwania zastępcy. Werbujemy instruktora Piotrka Dudka, który do dziś współpracuje z klubem Milenium”. Musimy się pochwalić: w || edycji Ligi Podkarpackiej Ligi Dzieci Szkolnych w Narciarstwie Alpejskim powtarzamy wynik sprzed roku, zajmując drużynowo || miejsce.

2005
Krynica 2004-2005

Wyjeżdżamy z Kolbuszowej, gdzie o śniegu nawet nikt nie marzy, mimo iż zima w pełni. Ale Krynica – jak co roku – wita nas w bieli. Narciarstwa uczy jeszcze jeden instruktor -Marcin Grabczyński, w 2005 dochodzi Przemek Budziło i żona Piotrka Dudka – Agnieszka.

W roku 2005 zorganizowano trzeci turnus – dla uczniów z Małopolski, których ferie przypadają w tym właśnie okresie. Z roku na rok przybywa chętnych na obozy, miejsca rezerwowane są już w październiku, ale Tryumfy nie są z gumy … chociaż ?

2017
Muszyna 2017 - 20 urodziny Milenium

Na 20 urodziny szkółki zaplanowaliśmy wielkie zmiany. Po 18 latach opuszczamy dobrze nam znaną i ciągle uwielbianą Krynicę na rzecz Muszyny – większe zaplecze, większa różnorodność resortu narciarskiego. Wszystko to by sprostać wyzwaniom ciągle rosnącej w sile Szkółki i zapewnić jak najlepsze warunki uczestnikom obozów. Dodatkowe atrakcje w formie kuligu i bankietu, a przede wszystkim zadowoleni narciarze byli „wisienką na Milenijnym urodzinowym torcie”.